Czy samochody z wypożyczalni są ubezpieczone?
kierowca busa
Jakie uprawnienia należy posiadać, aby móc kierować busem?
Luty 10, 2021
wypożyczalnia aut
Standardy samochodów dostępne w wypożyczalniach. Na co można liczyć?
Czerwiec 15, 2021

Czy samochody z wypożyczalni są ubezpieczone?

kobieta wręcza parze kluczyk samochodowy

Samochód to w Polsce zdecydowanie najbardziej popularny środek transportu. Większość Polaków posiada własny pojazd, a niektóre rodziny nawet kilka. To faktycznie najwygodniejszy i często najszybszy sposób, by dostać się do pracy, na uczelnię, na zakupy czy siłownię. Korzystamy z samochodu niemal codziennie. Jednak czy konieczny jest od razu zakup auta? Albo co zrobić, gdy nasze auto jest w naprawie lub uległo wypadkowi i nie mamy czym jeździć? Jest na to doskonałe rozwiązanie – wypożyczalnia samochodów. Na jakiej zasadzie to działa i czy takie samochody są ubezpieczone? Sprawdźmy!

Kiedy korzystanie z wypożyczalni samochodów się opłaca?

Właściwie odpowiedź na wyżej postawione pytanie powinna brzmieć: coraz częściej. Są różne sytuacje, w których auto z wypożyczalni może być najlepszą, a nawet jedyną opcją. Bardzo często wypożyczamy samochód na przykład w momencie, gdy nasz prywatny pojazd jest akurat w naprawie lub mieliśmy stłuczkę bądź wypadek. Wypożyczenie pojazdu jest też bardzo przydatne, gdy chwilowo nie mamy wystarczająco dużo funduszy, by kupić sobie nasz własny wymarzony samochód, a zależy nam na tym, by jeździć nowym i w pełni sprawnym samochodem. Jest to też oczywiście kwestia bezpieczeństwa – dużo lepiej jest jeździć nowiutkim autem niż kilkunastoletnim pojazdem mającym za sobą setki tysięcy przejechanych kilometrów. Coraz częściej jednak na wynajem długoterminowy decydują się także właściciele firm. Wybierają tę opcję zazwyczaj zamiast leasingu, który jest dla firmy dużym zobowiązaniem, a na koniec i tak firma musi samochód za sporą sumę wykupić lub oddać w rozliczeniu za inny. Przy wynajmie nie trzeba się o to martwić, a na dodatek nie trzeba się także przejmować wymianą części czy naprawą usterek – jest za to najczęściej odpowiedzialna sama wypożyczalnia. Z takiego wynajmu zawsze można też w miarę szybko zrezygnować – na przykład na wypadek kłopotów finansowych w firmie – co nie jest już takie proste w przypadku leasingu.

Ubezpieczenie samochodów z wypożyczalni

Wiemy już, że wypożyczanie samochodu często jest bardzo opłacalne i wygodne. Czy jednak wypożyczając taki samochód musimy dodatkowo martwić się załatwianiem ubezpieczenia? Wiemy, że każdy pojazd poruszający się po polskich drogach obowiązkowo musi mieć opłacone ubezpieczenie OC – tak zwanej odpowiedzialności cywilnej. Chroni ono innych kierowców w razie stłuczki czy wypadku i pozwala pokryć szkody wyrządzone w taki sposób. Dlatego też wszystkie samochody z wypożyczalni także muszą takie ubezpieczenie posiadać – jest to obowiązkowe, aby w ogóle mogły poruszać się po drogach, więc o ten rodzaj ubezpieczenia nie musimy się martwić. A co, jeśli to my spowodujemy stłuczkę czy wypadek? Najlepsze wypożyczalnie oferują także w swoich samochodach ubezpieczenie AC (Autocasco) i NNW (Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków). Co więcej, wszystkie te dodatkowe ubezpieczenia są dodawane absolutnie bezpłatnie do każdego wypożyczonego samochodu! Daje to ogromny komfort psychiczny zarówno właścicielom wypożyczalni, jak i samej osobie wypożyczającej i użytkującej na co dzień wypożyczony pojazd. W razie kontroli policyjnej, wystarczy okazać dokumenty potwierdzające opłacanie składek ubezpieczeniowych, na których widnieje nazwa właściciela pojazdu – czyli wypożyczalni. Nie musimy więc martwić się o szukanie najtańszych czy najlepszych ubezpieczeń, pamiętać o składkach czy w razie awarii zastanawiać się, czy przysługuje nam laweta bądź auto zastępcze. Dobra wypożyczalnia zadba o to wszystko w razie potrzeby, a my możemy po prostu cieszyć się jazdą!

Komentarze są wyłączone.