Jak obchodzić się z autem z wypożyczalni?
auto z ubezpieczenia
Komu i w jakich sytuacjach przysługuje samochód z ubezpieczenia OC?
Sierpień 16, 2020
wynajem auta
Od czego zależy wysokość opłat za wynajem samochodu?
Grudzień 10, 2020

Jak obchodzić się z autem z wypożyczalni?

Wypożyczanie pojazdów staje się coraz bardziej popularną praktyką. Jak wiadomo, podróż czy też transport rzeczy jest najwygodniejszy przy pomocy samochodu. Obecnie firmy specjalizujące się w wynajmie oferują klientowi samochody dopasowane do potrzeb – od małych aut osobowych, aż po wielkie samochody dostawcze. Jednak każde wypożyczenie wiąże się z tym, że o pojazd musimy zadbać we właściwy sposób i zwrócić go w odpowiednim stanie.

Zadbajmy o wypożyczony, jak o swój własny

Decydując się na wynajem pojazdu, musimy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Nie jest to nasz samochód, a więc bardzo ważne jest, żeby oddać samochód do wypożyczalni w takim samym stanie, w jakim go wypożyczyliśmy. Zazwyczaj wynajmowany samochód jest zatankowany do pełna. Z takim samym stanem baku należy także zwrócić pojazd. Dodatkowo warto wspomnieć, że najlepiej zatankować pojazd na jednej ze znanych i zaufanych stacji benzynowych, ponieważ nie wszystkie stacje paliw oferują dobrej jakości paliwo. Przed oddaniem samochodu powinniśmy pamiętać także o jego umyciu nawet z niewielkich zabrudzeń. Bardzo ważny jest również porządek w środku pojazdu. Nie możemy zostawić w nim brudu, a także należy unikać jedzenia oraz palenia w środku pojazdu, ponieważ nie tylko wiąże się to z ubrudzeniem tapicerki, ale także z nieprzyjemnym zapachem, który przenika wnętrze pojazdu.

Postępowanie zgodnie z warunkami

Jak wiadomo, wypożyczenie jakiegokolwiek pojazdu wiąże się z zaakceptowaniem przygotowanej przez firmę umowy. Jasno określa ona warunki wynajmu oraz czynności, których powinien dopilnować wynajmujący. Podczas wynajmu klient jest dokładnie instruowany odnośnie postępowania z pojazdem. Zazwyczaj większość firm wynajmujących samochody pobiera kaucję, która oddawana jest podczas zwrotu samochodu. Jeżeli jednak w trakcie wynajmu pojazd został uszkodzony lub pracownik zauważył jakikolwiek inny ubytek, wpłacona kaucja może zostać pobrana i wykorzystana na poczet naprawy uszczerbków. Jest to zabezpieczenie firmy przed kosztami powstałymi z winy klienta. Jeżeli jednak będziemy stosować się do przepisów określonych przed wynajmem, możemy być pewni, że kaucja wróci do nas w całości po oddaniu samochodu.

Komentarze są wyłączone.