Jakich formalności należy dopełnić, aby wziąć samochód z wypożyczalni?
4 powody, dla których warto wynająć busa na wakacje
Kwiecień 2, 2020
auto z ubezpieczenia
Komu i w jakich sytuacjach przysługuje samochód z ubezpieczenia OC?
Sierpień 16, 2020

Jakich formalności należy dopełnić, aby wziąć samochód z wypożyczalni?

wypożyczenie samochodu

Coraz częściej na wakacjach korzystamy z wynajętego auta. Wypożyczalnie samochodów to sposób na podróżowanie w pełni komfortowy sposób, za pomocą praktycznie każdego środka transportu. Dzięki firmom wypożyczającym auta, możemy w krótkim czasie przemieścić się o setki kilometrów bez konieczności spędzania męczących godzin za kółkiem. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych kolei, bądź linii lotniczych, a ostatnie kilometry przemierzać wypożyczonym autem. Dzisiaj opiszemy warunki, jakie musimy spełnić, chcąc wynająć samochód z wypożyczalni?

Wypożyczasz auto na podstawie umowy

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich korzystających z usług wypożyczalni aut, konieczne jest podpisanie umowy wypożyczenia auta. To one określają czas, miejsce, sposób użytkowania samochodu wraz z listą wszelkich opłat jakie będą naliczane w trakcie użytkowania auta. Wszystkie samochody z dobrej wypożyczalni mają ubezpieczenie OC, AC i NNW, co nie zwalnia wypożyczającego z zachowania szczególnej ostrożności, jeżdżąc samochodem wypożyczonym. Jeśli już dojdzie do wypadku, uszkodzenia opony możesz liczyć w każdej chwili na pomoc wypożyczalni. To właśnie zapewnia podpisana umowa wypożyczenia auta. Określa warunki współpracy ułatwiającej korzystanie z auta w sposób bezpieczny i użyteczny. Jeśli zdarzy się wspomniana awaria, możesz liczyć na auto zastępcze, lub nawet pomoc w organizacji noclegu, hotelu na trasie podróży.

Wypożyczysz auto, gdy masz minimum 21 lat i prawo jazdy kategorii B

Podstawowym warunkiem, uprawniającym naszych klientów do skorzystania z usługi wypożyczenia auta, jest ukończenie 21 roku życia oraz wypożyczenie auta na minimum 1 dobę. Istotną wiadomością jest tutaj fakt, że „dłużej oznacza taniej”. Im dłuższy okres wynajmu tym cena za dobę zmniejsza się, a jeśli potrzeba jest więcej niż jeden samochód, można liczyć na dodatkowe upusty.

Wypożyczając auto, musisz liczyć się z zapłatą kaucji

Wypożyczając auto, konieczne jest zapłacenie kaucji. Nie jest ona wysoka, ale jest konieczna. Chodzi o zabezpieczenie środków na ewentualne koszty dodatkowe w postaci drobnych napraw po zdaniu auta. Mogą to być takie usterki jak uciążliwe zabrudzenia, drobne usterki wewnątrz auta, zarysowania. Wypożyczając auto, odbierasz od nas auto z zadaną ilością paliwa. Dla komfortu użytkowania auta przez następnych klientów prosimy uzupełnić przy zdawaniu auta.

Komentarze są wyłączone.