Od czego zależy wysokość opłat za wynajem samochodu?
Jak obchodzić się z autem z wypożyczalni?
Październik 23, 2020
kierowca busa
Jakie uprawnienia należy posiadać, aby móc kierować busem?
Luty 10, 2021

Od czego zależy wysokość opłat za wynajem samochodu?

wynajem auta

Oprócz standardowych opłat za wynajem, na ostateczną cenę dzierżawy auta wpływa szereg czynników pobocznych. Sprawdź, jakie opłaty dodatkowe pobierają wypożyczalnie i co sprawia, że ceny poszczególnych samochodów są tak zróżnicowane.

Typ / klasa auta

Sedany są zawsze tańsze niż kombi, minivany, samochody dostawcze, SUV-y, ciężarówki czy kabriolety. Wszystkie wypożyczalnie samochodów i strony rezerwacyjne kategoryzują oferty wynajmu w oparciu o różne typy lub grupy pojazdów. Samochody o podobnej klasie, cenie, przestrzeni pasażerskiej i bagażowej, będą miały analogiczne ceny wynajmu.

Lokalizacja

Lokalizacja, w której wynajmujesz samochód, także ma wpływ na cenę. Jeśli w okolicy jest dużo wypożyczalni, a konkurencja jest silna, istnieje większa szansa na wynegocjowanie korzystnej oferty.

Pora roku

Niektóre terminy są bardziej popularne niż inne, jeśli chodzi o oferty wynajmu samochodów. Ceny zwykle rosną w okolicach świątecznych i sezonie wakacyjnym (od kwietnia do września). Ponadto oferty wynajmu last minute zazwyczaj kosztują więcej niż wynajęcie samochodu z pewnym wyprzedzeniem.

Opłata w jedną stronę

Opłata w jedną stronę dotyczy osób, które wynajmują samochód w wybranym miejscu i zwracają go w innej lokalizacji. Jeżeli nie dostarczasz samochodu do pierwotnego miejsca wynajmu, istnieje ryzyko, że wypożyczalnia obciąży Cię dodatkowymi opłatami. Jeśli chcesz odebrać samochód w dogodnej lokalizacji, np. na lotnisku lub na stacji kolejowej, będziesz musiał dodatkowo zapłacić.

Akcesoria dodatkowe

Kierowcy, którzy zdecydują się na wynajem auta z wyposażeniem dodatkowym, obejmującym foteliki dziecięce, opony zimowe czy GPS, poniosą większe koszty wynajmu. W takim przypadku wypożyczalnie naliczają najczęściej stałe opłaty dzienne.

Opłaty za przebieg

Niektóre oferty wynajmu samochodów nakładają limit kilometrów. Oznacza to, że istnieje określona liczba kilometrów, które można przejechać wynajętym samochodem; w przypadku przekroczenia limitu wynajmujący będzie musiał zapłacić za dodatkowy dystans. Wybierając wypożyczalnię, warto sprawdzić, czy oferuje nieograniczony przebieg i nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Opłaty dla kierowców

Niektóre wypożyczalnie mają elastyczną taksę i szereg warunków określających cenę wynajmu. Jednym z nich jest wiek kierowców. zdarza się, że w przypadku młodych kierowców opłaty za wynajem są wyższe.

Komentarze są wyłączone.